شیراز اسپیرال

سیستم های مدرن انتقال هوا صنعتی وساختمانی ، ساخت ونصب کانالهای گرد اسپیرال و چهارگوش با دستگاههای تمام مکانیزه ، ساخت ونصب انواع هود استیل صنعتی و هواکش های صنعتی وانواع فن های صنعتی شامل آکسیال و سانترفیوژ فوق سنگین فشارقوی قطر پروانه ۱۱۰۰mm و قدرت دینام ۱۲۵ اسب ۳۰۰۰هزاردور و اگزاست فن جهت استفاده در مجموعه های غذایی رستورانهاو فست فود هاو چاپخانه هاوشرکتهایmdf و...... 
با کادری مجرب ومتعهد و مهندسین واستاد کاران با سابقه همراه با محاسبه وطراحی نقشه آماده ارائه خدمات به تمامی عزیزان در تمامی استانها می باشد 

 

 


طراحی کانال تهویه مطبوع 
یکی از ملزومات آسایش انسان پس از قرارگیری و سکنی در محل، ایجاد شرایط محدوده آسایش مانند دمای هوا و جریان هوای مطلوب می باشد که این امر یکی از وظایف مجریان پروژه های ساختمانی بوده و می باید در نظر گرفته شود. طراحی کانال تهویه مطبوع یا Design of air condition channel  یکی از مباحث مهم در زمینه تأسیسات ساختمانی بوده که زیر مجموعه های زیادی را در بر می گیرد. درحقیقت با گسترش تکنولوژی در کلیه جهات زندگی امروزه شاهد رشد و گسترش نسل جدید از مصالح و تجهیزاتی ساختمانی از جمله کانال ها می باشیم که در بحث تهویه مطبوع و طراحی کانال تهویه مطبوع سهم بسزایی را دارند.  
در واقع پیش از شروع کار طراحی کانال تهویه مطبوع مربوطه به منظور دارا بودن یک سیستم تهویه مطبوع مناسب نیازمند تجهیز یا دستگاهی می باشیم که فعالیت های مختلفی را از جمله سرمایش و گرمایش و رطوبت زنی و امر تصفیه هوا را به طور کامل انجام دهد و جریان هوایی مطبوع به داخل فضای موردنظر وارد کند. این سیستم به اجزای مختلفی مانند کانال و اتصالات مربوطه نیازمند است که به منظور اجرای آن در ابتدا باید طراحی کانال تهویه مطبوع مورد نظر انجام پذیرد. طراحی کانال تهویه مطبوع ابعاد مختلفی را از انواع کانال مصرفی تا انواع روش های طراحی کانال تهویه مطبوع دربرمی گیرد. 
همانطور که گفته شد تهویه مطبوع یک جزء لاینفک در سیستم هوارسانی بوده و وجود آن در کلیه اماکن اعم از مسکونی، اداری و ... بسیار حیاتی می باشد. لذا طراحی کانال تهویه مطبوع نیز بسیار مهم بوده و می باید توسط افراد متخصص انجام پذیرد. در طراحی کانال تهویه مطبوع باید به محدودیت هایی مانند فضای اجرا، افت اصطکاکی، سرعت، سطح صدا، نشتی و انتقال حرارت توجه ویژه ای داشت. در ادامه می توان طراحی کانال تهویه مطبوع را بر اساس انواع کانال کشی در دو دسته سرعت و فشار جای داد که سرعت به دو نوع بالا و پایین و فشار به سه قسم بالا، متوسط و پایین تقسیم بندی می شود. 
یکی از نکات مهم در طراحی کانال تهویه مطبوع، عوامل مؤثر بر افت فشار هوا در کانال می باشد که می توان سرعت جریان هوا، اندازه کانال، زبری و طول کانال را از جمله عوامل مؤثر در این زمینه دانست. در واقع عوامل نام برده شده در طراحی کانال تهویه مطبوع شامل هر دو دسته تهویه خانگی و صنعتی می شوند و می باید بر اساس دستورالعمل های موجود در این زمینه عمل کرد. لازم به ذکر است که در حال حاضر در کشور عزیزمان ایران شرکت های مختلفی مشغول به فعالیت در این زمینه بوده که طراحی کانال تهویه مطبوع یکی از فعالیت های ایشان بوده که باید به منظور دریافت این خدمات و سایر خدمات از قبیل دریافت لیست قیمت و نحوه فروش تجهیزات و مشخصات فنی اجزاء با ایشان تماس برقرار کرد. 
پس از آنچه که در مورد طراحی کانال تهویه مطبوع گفته شد و نیاز مبرم سیستم های مختلف تهویه مطبوع به کانال یا داکت به عنوان عضوی مهم در انتقال جریان هوای رفت و برگشت، این اجزاء را در دوسته کلی می توان جای داد. دسته اول، تقسیم بندی کانال مورد استفاده در طراحی کانال تهویه مطبوع بر اساس شکل ظاهری و نوع سطح مقطع آن که به دو دسته دایره (مدور) و چهارگوش تقسیم بندی می شود. دسته دوم انواع کانال موردنیاز در طراحی کانال تهویه مطبوع و اجرای آن بر اساس مصالح به کار رفته در ساخت آن که انواع مختلفی را شامل می شود و در ادامه به بیان ویژگی و مشخصات فنی آن ها خواهیم پرداخت. 
کانال گرد و چهارگوش مورد مصرف در طراحی کانال تهویه مطبوع 
این اجزاء از ابزار مهم تأسیسات ساختمانی بوده که می باید بر حسب لزوم از انواع مختلف آن ها در امر هوارسانی بهره برد. کانال گرد به دلیل افت فشار کمتر در نتیجه اصطکاک کمتر و در نهایت راندمان کاری بالاتر یکی از گزینه های مناسب طراحی کانال تهویه مطبوع می باشد اما به دلیل سختی در اجرا و پیچیدگی اجزاء کمتر از آن بهره گرفته شده و بیشتر در فضاهای ورزشی و صنعتی به کار برده می شود. کانال چهارگوش در دو شکل سطح مقطع مربع و مستطیل به کار برده می شود که هرچقدر شکل سطح مقطع به مربع نزدیکتر باشد از راندمان بالاتری برخوردار است. 
انواع کانال های مصرفی در طراحی کانال تهویه مطبوع بر حسب جنس
کانال گالوانیزه 
یکی از قدیمیترین مصالح مورد استفاده در ساخت کانال می باشد که در ضخامت های 0.6، 0.8 و 1 تا 2 میلیمتر قابلیت ساخت و طراحی کانال تهویه مطبوع را دارد. به دلیل قیمت پایین و در دسترس بودن بیشتر مورد استفاده قرار گرفته که می باید حتما در طراحی کانال تهویه مطبوع گالوانیزه بحث عایق و پیش عایق کردن آن نیز در نظر گرفته شود. 
کانال فلکسیبل 
به دلیل قابلیت انعطاف پذیری و پیش عایق بودن کاربرد زیادی داشته که بر کارایی آن می افزاید و از جمله محصولات نوین ساختمانی بوده که فاقد معایب کانال های سنتی است و در طراحی کانال تهویه مطبوع بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین از مصالح مختلفی در ساخت آن می توان بهره برد. 
کانال پیش عایق
این محصول در انواع مختلفی موجود می باشد که یکی از تجهیزات مورد استفاده در طراحی کانال تهویه مطبوع می باشد و به دلیل قابلیت پیش عایق بودن بر مزایا و کاربری های آن افزوده می شود. 
کانال پارچه ای  
این کانال مقاومت بالایی در برابر ضربات فیزیکی و خوردگی ناشی از اسید دارا بوده که مناسب طراحی کانال تهویه مطبوع در اماکن صنعتی می باشد. 

 

 

سیستم های مدرن انتقال هوا صنعتی و ساختمانی

ساخت ونصب کانالهای گرد اسپیرال و چهارگوش با دستگاههای تمام مکانیزه

ساخت ونصب انواع هوداستیل صنعتی و هواکش های صنعتی وانواع فن های صنعتی شامل آکسیال و سانتریفیوژ و اگزاست فن جهت استفاده در مجموعه های غذایی رستورانها و فست فودها و چاپخانه هاوشرکتهایmdf و......

انواع هواکشهای صنعتی و هواساز  و سانتریفیوژ فوق سنگین فشارقوی قطر پروانه ۱۱۰۰mm   و قدرت دینام ۱۲۵ اسب ۳۰۰۰هزاردور

با کادری مجرب ومتعهد و مهندسین واستاد کاران با سابقه همراه با محاسبه وطراحی نقشه آماده ارائه خدمات به تمامی عزیزان در تمامی استانها می باشد

شیراز بلوار سرداران نبش خیابان شهیدامامی 07137223699و09399330464 حسینی

http://www.shiraz-spiral.ir

 

شیراز اسپیرال

اسپیرال شیراز

کانال اسپیرال شیراز

سرمایشی گرمایشی

کانال گرد

کانال گرد اسپیرال شیراز

مجموعه غذایی رستورانها

معادن

سانتریفیوژ فشار قوی

اگزاست فن فشار قوی

هواساز

 ایرواشر

هواکش صنعتی

تهویه مطبوع

شیراز هواساز

تهویه صنعتی

هواکش صنعتی شیراز

Shiraz spiral

spiral shiraz

شیراز اسپیرال